150
1516582

Ljusstakar, ett par, av Gudmund Östling (mästare i Vimmerby 1762-90), Rokoko.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 340 EUR
1 130 - 1 420 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Tenn. Balusterformat ben på klockad fot med vridna åsar. Saknar årsindex. Höjd 21 cm.

Slitage. Lagningar.