Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Fanerad med jakaranda, mahogny, lönn och färgad björk. Beslag av förgylld mässing. Klaff med inläggningar av attribut för Lärdomen: fjäderpenna, ljusstake, glasögon, fickur, mm. Bakom klaff sju lådor och hyllplan, därunder tre lådvarv med fyra lådor. Längd 105, bredd 50,5, höjd 104 cm. Nycklar medföljer.