788
1511814

Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 470 - 5 360 EUR
4 720 - 5 670 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

"Qvarteret Skinnarviken, Yttersta Ringvägen"

Signerad N Kreuger och daterad 1899. Pannå 32 x 40 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, auktion 516, Internationella Vårauktionen, 29 - 31 maj, 2000, kat. nr 102.