1518087

Guido Drocco & Franco Mello

(Italien, Födda 1942 respektive 1945)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Guido Drocco & Franco Mello

klädhängare/skulptur, "Cactus", ed. 298/2000, Gufram, Itailien, 1986.

Stomme i Polyuretan, lackerad för hand i grönt, märkt Gufram Multiple ´86 Cactus 298/2000. Höjd 170 cm.

Slitage, skador.