441
1544907

Cy Twombly

(USA, 1928-2011)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 640 - 3 080 EUR
2 800 - 3 270 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Cy Twombly
(USA, 1928-2011)

Utan titel, ur: "New York Collection for Stockholm"

Serigrafi och litografi, 1973. Signerad och numrerad a tergo i blyerts 137/300. Utgiven av Experiments in Art and Technology, tryckt av Styria Studio, New York. Bladstorlek 30,4 x 22,5 cm.

Proveniens

Galleri Östermalm, Stockholm.

Bastian 38.