Contemporary Art & Design 654

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
185Elisabeth Ohlson, "Nattvarden", 1998.Upplaga 1/3.
186Lovisa Ringborg, "Cocoon", 2009.Signerad Lovisa Ringborg och numrerad 5/5 på etikett a tergo.
196Jacob Felländer, "Big Sur Invite Small", 2005.Total upplaga om 5 + 2 AP.
216Christer Strömholm, "Paris, 1962".Proveniens: Galleri Mårtenson & Persson, Stockholm. Privatsamling, Sverige.
228Lovisa Ringborg, "The Green Room II", 2010.Signerad Lovisa Ringborg och numrerad 1/5 på etikett a tergo.
244Ditte Ejlerskov, "Dream Gradient #2".Verket har ställts ut på Anna Bohman Gallery, 2020.
407Arman (Armand Pierre Fernandez), "Venus aux Petits Cuilliers".Korrekt titel är "Venus aux Petits Cuilliers"

Utdragna föremål

Nr.
8
205
237
263
377
424
431A
444

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.