Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
väggur, Swedish Grace, Firma Otto Wretling, Umeå 1927.
Fodral i flertalet träslag med skuren dekor, krön i form av Medusa samt ornamenterad pendel i patinerad metall, signerad David Wretling -27. Längd 35,5 cm, djup 13,5 cm, total höjd 80 cm.
Slitage och smärre lagningar, sågat hål i bakstycket, ej funktionstestad eller genomgånget ur.