Vaser, två stycken, samt tedosa, mjukt porslin. Nymphenburg och Marieberg, 1700-tal.

Vaser med dekor i relief. Höjd 11-12 cm. Tedosan med målad polykrom dekor. Höjd 10 cm.

En vas med lagning. Tedosan lagad.

Utropspris
2 500 SEK