Stemcup samt fat, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Olika dekor i underglasyrblått. Höjd 11. Diameter fat 13-16 cm.

Cracks, chips.

Proveniens

Utropspris
2 500 SEK