Chinese Works of Art - the year of the dragon

Bukowskis firar drakens år 2024 med denna kurerade Chinese Works of Art -auktion online. Urvalet innehåller ett brett utbud av konstverk från privata skandinaviska samlingar, från Mingdynastin fram till 1900-talet.

102 föremål
Hänge, jade, Kina, 1900-tal.
Hänge, jade, Kina, 1900-tal.

Utropspris
5 000 SEK
Relief, Kina, 1900-tal.
Relief, Kina, 1900-tal.

Utropspris
2 500 SEK