Inte bara en tändare - en samling

Välkomna till en temaauktion bestående av en omfattande samling tändare. Här får du möjlighet att utforska enastående hantverksskicklighet från 1880-talet framåt. Varje tändare bär på en tidlös design från dåtidens främsta tillverkare som brittiska Ronson eller Dunhill. Auktionen är en unik chans att inte bara förvärva en tändare utan även ett vackert och exklusivt föremål.

Auktion online: 31 januari – 10 februari

38 föremål
Tändare 3 st 1900-tal.
Tändare 3 st 1900-tal.

Utropspris
1 500 SEK