Sista utgåvan av Borg Pro, sista modellen använd i turneringar före han avslutade sin aktiva spelarkarriär. Längd 68 cm, 402 gram, Fairway-grepp. Certifikat signerad av Björn Borg medföljer.
Slitage.
Framtaget för Björn Borg.
Björn Borg.
Tränaren Lennart Bergelin.
Därefter i arv till hans son Niclas Bergelin.