Home Office

Home Office En rofylld arbetsplats

Hemmakontoret är en plats för dina tankar och ditt arbete, en miljö som förtjänar omsorgsfull, vacker inredning. Låt kreativiteten flöda med hjälp av inspirerande konst och eleganta möbler. I denna temaauktion kan du upptäcka utvalda föremål och hitta ett perfekt tillskott till ditt hemmakontor för nya, fantasifulla idéer.

55 föremål
Bordslampa, CG Hallberg, 1920/30-tal.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Poul Kjaerholm, pall, "PK-91", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
16 050 SEK
Utropspris
10 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
Klubbat pris
5 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, "Haze Lounge Chair", Hübsch, Danmark.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EOOS, skrivbordsstol, "Leadchair", Walter Knoll, Tyskland.
Klubbat pris
6 160 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Nils Strinning, hyllsystem, "String".
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vas, " Muse Dora Maar", Jonatan Adler.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eero Koivisto, stol, "Shaker", Konstfack, 1990-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Norm Architects, golvlampa, "Hashira", Menu.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Lindvall, taklampa, "W124S3", Wästberg.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, taklampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, rölakan, Sverige, ca 255 x 177 cm.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Berndt Friberg, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1969.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, kelim, ca 215 x 181 cm.
Utropspris
4 000 SEK