Terrin, kompaniporslin, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-95)

Dekor i famille rose av blommor och påfåglar. Hänklar i form av harhuvuden. Längd 30, höjd 20 cm.

Lagningar. Omfattande retuscheringar. Glasyrmistor. Nagg.

Klubbat pris
1 031
90
94
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
4 maj 12:05
1 031 SEK
4 maj 12:05
1 000 SEK
4 maj 12:04
850 SEK
4 maj 12:04
800 SEK
1 maj 22:51
450 SEK
27 apr 19:56
400 SEK
27 apr 13:31
350 SEK
27 apr 9:02
300 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38