Axel Petersson Döderhultarn

(Sverige, 1868-1925)
Axel Petersson Döderhultarn
(Sverige, 1868-1925)

AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN, skulptur, snidat trä, hand- samt stämpelsignerad, daterad 1919.

Dansande par. Delvis bemålad. Höjd 28 cm.

Några repor.

Utropspris
15 000 SEK