Hendrick van Balen

(Belgien, 1575-1632)
Hendrick van Balen
(Belgien, 1575-1632)

HENDRICK VAN BALEN, hans efterföljd, olja på koppar, ej signerad.

Landskap med Vertumnus och Pomona. 40,5 x 32,5 cm.

Plåt med hål (troligtvis efter tidigare uppfästning) centralt i övre kortsidan. Plåtens hörn samt ytterkanter med smärre skador och färgbortfall. Ställvis smärre stötmärken, färgbortfall samt repor/skrapmärken. Fernissa vilken gulnat. Ytsmuts.

Utropspris
10 000 SEK