YLVA CEDER, målning på pannå signerad Ylva Ceder och daterad 2006 a tergo.
"Grillen". Olja på pannå 70 x 105 cm.
Obetydligt slitage.
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.
Katrineholms Konsthall, "En alldeles särskild dag", 7 juni - 16 augusti 2014.
Kristinehamns Konstmuseum, "Efter middag", 16 februari - 14 april 2013.