HENRI CARTIER-BRESSON, gelatinsilverfotografi stämplad av fotografen samt av Magnum Photos Incorporated a tergo.
Barn vid muren i Västberlin 1962. Pressbild. 20 x 29,4 cm. Oramad.
Retuscher. Obetydligt ytslitage. Obetydliga repor. helhetsintrycket är gott.
1962 tog Cartier-Bresson en serie bilder på barnen som leker i skuggan av muren i Berlin.