"Enhet Solidaritet -76 (Kamp mot imperialismen)", POLITISK AFFISCH, offsettryck, 1976.

Bladstrl. 45,1 x 62,0 cm. Oramat blad.

Demonstration från Medborgarplatsen till Tantolunden i Stockholm.

Talare var Jan Guillou och representant från FRAP (Frente de Accion Popular – som Salvador Allende var kandidat för i flera presidentval under 1950 o 60-talet i Chile)

Åldersbetingat slitage. Veck. Enstaka reva.

Utropspris
2 000 SEK