Vivianna Torun Bülow-Hübe

(Sverige, 1927-2004)
Vivianna Torun Bülow-Hübe
(Sverige, 1927-2004)

VIVIANNA TORUN BÜLOW-HÜBE, 'Dew Drop' halsring, silver, Georg Jensen, Danmark, designår 1955.

Stämplad 'Torun'. Modell nr 410. Inre omkretsen halsring ca 45 cm. Totalvikt ca 44 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
4 200
371
387
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
28 sep 2017 14:47
4 200 SEK
27 sep 2017 18:29
4 000 SEK
22 sep 2017 21:39
3 000 SEK
22 sep 2017 20:12
2 600 SEK
21 sep 2017 13:10
2 000 SEK
20 sep 2017 21:18
1 700 SEK
20 sep 2017 17:51
1 500 SEK
20 sep 2017 16:16
1 000 SEK