John Ivar Berg

(Sverige, 1916-2003)
John Ivar Berg
(Sverige, 1916-2003)

JOHN IVAR BERG, olja på duk, signerad och daterad -49

"Abstrakt komposition". 84 x 65 cm.

Smärre ytsmuts.

Proveniens

Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Teddy Brunius, "John Ivar Berg -
Konkret Avantgardist", 2004, avbildad s. 33.

Klubbat pris
8 200
728
767
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
18 okt 2017 22:52
8 200 SEK
18 okt 2017 22:52
8 000 SEK
18 okt 2017 22:52
7 600 SEK
18 okt 2017 22:52
7 400 SEK
18 okt 2017 22:52
7 200 SEK
18 okt 2017 22:52
7 000 SEK
17 okt 2017 11:45
6 700 SEK
17 okt 2017 11:45
6 500 SEK
13 okt 2017 21:48
5 200 SEK
13 okt 2017 21:48
5 000 SEK
13 okt 2017 17:30
4 000 SEK
13 okt 2017 15:04
800 SEK
13 okt 2017 13:43
555 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89