Fanerat med palisander. Jalusidörrar med bakomliggande hyll- och låd inredning. Invändigt klätt med spegelglas med frostat rutmönster. Belysning. Två utdragsskivor klädda med svart laminat. Bredd 120, djup 45, höjd 116 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Obetydliga nagg på glas. Skada längst ned på ena dörren, går ej att stänga ordentligt. Smärre retuscher.
CITES certificate, valid within the EU included.