On trend – designföremål för ett modernt hem!

245 föremål
ROLAND WILHELMSSON, matbord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
RON ARAD, fåtölj / gungstol "Voido", Magis.
Klubbat pris
5 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERGIO RODRIGUES, fåtölj, "Leve Kilin", formgiven 1973.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 075 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
SITTPUFF, Gubi, 2000-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
SKRIVBORD, funkis, 1930-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Glasmäster, Markaryd, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STIG LINDBERG, figurin, parian, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
19 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR 6 st, Arne Jacobsen, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
STOLAR, 6 st, Frankrike, 1960-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, Italien, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVENSK FORMGIVARE, taklampa, Sverige, 1930-40-tal.
Klubbat pris
11 611 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, ljusstakar, ett par, Kultakeskus.
Klubbat pris
165 EUR
Utropspris
200 EUR
THONET, karmstolar, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, flintgods, jugend, troligen Rörstrand, omkring 1900.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VERNER PANTON, golvlampa, "Pantella", Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar 2 st Italien 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK