SPEGEL, Louise XVI, Altona/Nordtyskland, 1700-talets slut.

Ram av betsad mahogny. Krönt med urna. Skuren och bronserad dekor. Bredd 58. Höjd 166 cm.

Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Senare bronsering. Torrsprickor.

Utropspris
8 000 SEK