SKÄNK, 1800-talets andra hälft.

Målad. Uppsats med hylla. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 109, djup 51, höjd 133 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Senare beslag. Delvis maskstungen. Torrsprickor.

Utropspris
5 000 SEK