SKRIVBORD, nyrokoko, sent 1800-tal

Fanerat med valnöt. Deatljer av mässing. Låda i sargen, Uppsats med gallerkant och lådor. Bredd 82, djup 56, höjd 92 cm Nyckel finns.

Slitage. Märken. Repor. Obetydliga fanerskador, del av beslag saknas.

Utropspris
3 000 SEK