BESTICKSERVIS, 118 dlr importstämplat silver, Chippendale-liknande modell

12 matgafflar, längd 21 cm, 790g
12 matknivar, längd 23 cm
12 fiskknivar, längd 17,5 cm, 460g
12 fiskknivar, längd 20,5 cm, 590g
6 matskedar, längd 21, 390g
12 mindre gafflar, längd 17,5 cm, 490g
12 mindre knivar, längd 20,5 cm
5 dessertskedar, längd 17,5 cm
218g
6 kaffeskedar, längd 10,5 cm, 70g
4 div serveringsbestick, längd 14-19 cm, 165g
6 smörgåsgafflar, längd 14 cm, 150g
12 smörgåsknivar, längd 17 cm
7 skedar, längd 13,5 cm, 170g

Ca 3000g (exkl knivar med stålblad.)
Monogram med bokstaven M

Smärre slitage.

Klubbat pris
9 000
791
840
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
9 jul 2018 20:16
9 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

710. Yrjö Edelmann, Utan titel.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
440 000

ditt bud
420 000

ditt bud
400 000

ditt bud
390 000

ditt bud
380 000

ditt bud
370 000

ditt bud
360 000

ditt bud
350 000

ditt bud
340 000

ditt bud
330 000

ditt bud
320 000

ditt bud
310 000

ditt bud
300 000

ditt bud
290 000

ditt bud
280 000

ditt bud
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
210 000

ditt bud
Aktuellt bud:
440 000 SEK