Duka med stil

139 föremål
MORTEL MED PISTILL, brons, troligen 1600-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna, omkring sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 308 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
TAZZA, sten, sent 1700-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAZZA, brons, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEKHUV, pläter. Walker & Hall Sheffield.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 7 st, tenn, Svenskt Tenn, 1960-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KASTRULL, Sterlingsilver Frankrike 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, 1800-talets slut.
LYKTA, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn samtida tillverkning.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire 1800-talets mitt.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, Alunda Gjuteri.
Klubbat pris
1 818 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn.  samtida tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTURER, ett par, stenmassa, 1900-tal.
Klubbat pris
9 205 SEK
Utropspris
10 000 SEK