Easy Living

503 föremål
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
BOKHYLLA/SIDEBOARD 1930-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
KARMSTOLAR, 6 st, Robin Day.
Klubbat pris
2 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD modern tillverkning.
SOFFBORD modern tillverkning.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR ett par 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAM LARSSON, karmstolar, 2 st, Dux, formgiven 1974.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
SOFFA, OPE-möbler, 1960-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, utfällbar, omkring 1900.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIET HEIN & BRUNO MATHSSON, bord, Fritz Hansen, 1985.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJ, NK-verkstäder, Nyköping, 1960/70-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Thonettyp, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJ, Italien 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
FÅTÖLJ, 1940/50-tal.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINBORD/SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 3 pallar, "Palle", omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
SIDOBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIANCARLO VEGNI, stolar, fyra stycken, för Fasem, 1980-tal,
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, art-deco stil 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD,  Nordiska Kompaniet, 1950-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KORGSTOL, 1900-talets slut.
KORGSTOL, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDEBOARD, omkring 2000.
SIDEBOARD, omkring 2000.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, bänk, Fredericia A/S, 1950-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen IKEA.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal, brickmärkt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARL ERIK EKSELIUS, soffa, JOC Vetlanda.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, papperskorg, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SATSBORD, 2 delar, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
BORD/SKRIVBORD, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1960-tal.
SOFFBORD, 1960-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tales andra hälft.
Klubbat pris
1 620 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD Art Deco-stil 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRICKBORD, 1900-TAL.
BRICKBORD, 1900-TAL.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFA, Dux, Bra Bohag, Ljungs Industrier, 1950-60-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLA med vitriner, 1930-tal.
Klubbat pris
1 558 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, Westbergs Möbelfabrik, 1950-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GILLIS LUNDGREN,  soffa, "Florida", Ikea, 1968.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, Bord, Artek, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, NK Nordiska Kompaniet, Stockholm, 1930-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1950-/60-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NIELS BENDTSEN, soffa, Ire, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par Fischel, 1900-tal,
Klubbat pris
1 476 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, Bramin Danmark, CITES-intyg.
Klubbat pris
1 455 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
1 317 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, karmstol, "Solna", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGLAR, ett par, Glasmäster Markaryd.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
SOFFBORD, 1900/2000-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, ett par, Danmark, 1950-tal.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
400 EUR
VÄGGSKÅP, 1960-tal.
VÄGGSKÅP, 1960-tal.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 211 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1980-tal.
SOFFBORD, 1980-tal.
Klubbat pris
1 202 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets slut.
SOFFBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIDOBORD, 1900-talets slut.
SIDOBORD, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SOFFA, 1950/60-tal.
SOFFA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, för Trensum. 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, sannolikt Italien, 1980/90-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR OCH STOLAR, 2+2, Thonet Mundus.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1940-tal.
SPEGEL, 1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, ett par, 1930-/1940-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK