ALVAR AALTO, karmstolar, 4 st, modell 45, Artek, 1900-talets slut.

Stommen lackad björk, sits samt rygg i flätad sadelgjord, armlän i tvinnad rotting. Bredd 61 cm, sitthöjd 43 cm, total höjd 82 cm.

Ställvis slitage. Smärre skador på armstöden

Klubbat pris
480
5 506
502
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (17 bud)
23 sep 2018 18:25
480 EUR
23 sep 2018 18:25
460 EUR
23 sep 2018 18:20
440 EUR
23 sep 2018 18:17
420 EUR
23 sep 2018 18:06
400 EUR
23 sep 2018 17:55
380 EUR
23 sep 2018 16:17
360 EUR
23 sep 2018 13:04
340 EUR
22 sep 2018 22:28
320 EUR
22 sep 2018 18:33
300 EUR
22 sep 2018 15:35
280 EUR
18 sep 2018 21:02
240 EUR
17 sep 2018 12:34
195 EUR
16 sep 2018 9:41
185 EUR
15 sep 2018 0:27
135 EUR
14 sep 2018 19:06
123 EUR
14 sep 2018 18:45
100 EUR