KATSUKAWA SHUNSHO (1726-1792), efter, färgträsnitt. Japan, tidigt 1900-tal.

"Fujo-zu", eleganta kvinnor vid skrivbord. 33,5 x 24 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

See similar at Ritsumeikan University, nr Z0166-011(2);
Tokyo National Museum, C0041911.

Klubbat pris
4 500
392
411
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
3 feb 2019 22:48
4 500 SEK
3 feb 2019 22:48
4 300 SEK
3 feb 2019 22:48
4 200 SEK
3 feb 2019 22:47
4 000 SEK
3 feb 2019 22:47
4 000 SEK
3 feb 2019 22:29
3 600 SEK
3 feb 2019 22:16
3 400 SEK
29 jan 2019 19:27
3 200 SEK
29 jan 2019 0:45
3 000 SEK
29 jan 2019 0:45
2 900 SEK
25 jan 2019 14:30
2 700 SEK
25 jan 2019 14:30
2 500 SEK
24 jan 2019 15:21
2 400 SEK
24 jan 2019 13:25
2 200 SEK
24 jan 2019 11:12
2 000 SEK