SUZUKI HARANOBU (1725-1771), efter, diptyk, färgträsnitt. Japan, "The Archery Gallery", tidigt 1900-tal.

Avbildar interiörscen med två kvinnliga hovdamer, en hållandes med pil och båge. Osignerad. Bildmått 22 x 55 cm.

Ej examinerad ur ram. Blekt.

Proveniens

From the collection of Hans Eklund (1921-2018).

See similar at The Museum of Fine Arts Boston, 11.19525-6; 21.7170-1.

Klubbat pris
2 700
235
246
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
3 feb 2019 17:46
2 700 SEK
3 feb 2019 17:46
2 500 SEK
30 jan 2019 21:37
2 200 SEK
27 jan 2019 14:37
2 000 SEK