KOPPAR ett par, samt KOPP och FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i imarifärger, med motiv av flodlandskap samt växter, diameter på fat 12 cm.

Slitage, mistor, smärre glasyrdefect. Fat och kopp ej tillhörande.

Inga bud
0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)