BORDSLYSTER, för fyra ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.

Mässing, vit marmor, prismor samt skaft av glas i porfyrimitation. Höjd 76 cm.

Smärre slitage.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.

Klubbat pris
7 600
671
700
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
29 apr 2019 17:52
7 600 SEK
29 apr 2019 17:52
7 500 SEK
29 apr 2019 17:51
7 200 SEK
29 apr 2019 17:51
7 000 SEK
29 apr 2019 7:59
6 200 SEK
29 apr 2019 7:59
6 000 SEK
25 apr 2019 21:31
5 800 SEK
24 apr 2019 19:18
5 600 SEK
24 apr 2019 19:18
5 500 SEK
22 apr 2019 22:41
5 400 SEK
22 apr 2019 12:27
5 200 SEK
21 apr 2019 23:11
5 000 SEK