GLAS, 5 stycken, 17-/1800-tal,

Slipad och delvis graverad dekor. Ett glas med omvikt fot. Höjd ca 11-19 cm.

Fyra med ställvisa smärre fotnagg, ett även med obetydlig kantnagg. Det lägsta i god kondition.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling

Klubbat pris
1 101
97
101
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
29 apr 2019 18:42
1 101 SEK
29 apr 2019 18:42
1 001 SEK
29 apr 2019 9:29
1 000 SEK
24 apr 2019 20:55
600 SEK
21 apr 2019 23:07
500 SEK
21 apr 2019 21:53
300 SEK