KARUSELLBORD, England, 1800-tal.

Bord på centrumfot fanerat med mahogny. Sargen med fyra lådor. Beslag av mässing. Benen med trissor. Diameter ca 106, höjd ca 72 cm.

Smärre skador, slitage och lagningar. Skivan något sned. Nyckel saknas.

Klubbat pris
3 750
327
342
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
14 jun 2019 17:22
3 750 SEK
14 jun 2019 17:22
3 550 SEK
12 jun 2019 13:00
3 400 SEK
12 jun 2019 13:00
3 200 SEK
12 jun 2019 7:48
3 000 SEK
8 jun 2019 9:10
2 001 SEK