Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
MATTA, persisk, modern tillverkning, ca 230 x 149 cm.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, rölakan, 1900-talets mitt ca 260 x 167 cm.
Klubbat pris
9 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, rölakan, signerad AP, ca 257 x 180 cm.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik Bakhtiari, ca 314 x 212 cm.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, silke Ghom sannolikt, signerad ca 89 x 60 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, slätväv, ca 216 x 186 cm.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 233,5 x 156,5 cm, Kasthall, 1990-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 234 x 186 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 313 x 233 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, slätvävd, sannolikt Orientalisk, ca 246,5 x 174,5 cm.
Klubbat pris
3 601 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA. Rölakan. 244 x 174cm.
MATTA. Rölakan. 244 x 174cm.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA/TEXTIL, antik, Verneh, Kaukasus, 163x271 cm.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
300 EUR
MAURI ALMARI, vägglampa, Idman, Finland, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAX BILL, taklampa, Temde, Schweiz, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MILLY EBBA MARIA SLÖÖR, Olja på duk, signerad.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, 8 st glasblock, Kosta Boda signerade.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONICA FÖRSTER, brickbord, "Tray", Offecct, 2006.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
MONTERSKÅP, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MORENO PINCAS, etsningar 2 st, signerade.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1900-TAL , Kina collage.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA och daterad 79.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLA BILLGREN, litografi, signerad, EA, daterad 79.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE NORDBERG, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLLE NYMAN, akvarell signerad.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PABLO PICASSO, efter, pochoir, numrerad 240/500.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PARTI VASER, 5 st, glas, Holmegaard, Åseda m fl.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAUL HOFF, figurin, stengods, Gustavsberg för WWF.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PER SUNDSTEDT, gungpall, ”Ving”, Pyra.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PER THORLIN ERIKSEN ,  olja på duk signerad.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PETER OPSVIK, skrivbordsstol, "Capisco", HÅG.
Klubbat pris
3 002 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PG THELANDER, färgetsning, signerad EA.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIEDESTAL BOKHYLLA, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, 1900-tal.
PIEDESTAL, 1900-tal.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIEDESTAL, sekelskiftet 1900.
PIEDESTAL, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
815 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PIERRE BONNARD, efter, ur Verve nr 8, vol II 1940.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIRKKO STENROS, sideboard, 3 delar, Muura, Finland.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POTTSKÅP, rokokostil, 1800-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RECTA, fickur, 51 mm.
RECTA, fickur, 51 mm.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REINO HARSTI, olja på duk, signerad -58.
Klubbat pris
100 EUR
Utropspris
250 EUR
RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUNE HANNÄS, skulptur. Signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RUNE JANSSON, pastell, signerad och daterad 1962.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
12 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAM LARSSON, fåtöljer, ett par "Mona", Dux, 1970-tal.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SATSBORD, 3 delar, 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSVAGN modern tillverkning.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
SERVERINGSVAGN, 1940-tal.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGVAGN, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 950 SEK
Utropspris
1 500 SEK