Skandinaviskt svalt

358 föremål
SOFFA, 2000-tal.
SOFFA, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD "Pont", Lignet Roset 2000-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 EUR
SOFFBORD, 1960-70-tal.
SOFFBORD, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal.
SOFFBORD, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Skandinavien, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Fröseke, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet, 1900-talets senare del.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 8 st, wards atelier, sent 1900-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, ett par, 1940-/50-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, fyra stycken, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STÅBORD, "Oas", Lundbergs Möbler, 2000-tal.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, Funkis 1930-tal.
SÄNGBORD, Funkis 1930-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, Swedish grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, glas, vetri Murano, Italien, sent 1900-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, metall, Lyfa, Danmark, sent 1900-tal.
Klubbat pris
1 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIMO SARPANEVA, GLASSSKULPUR, 3599.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
250 EUR
TOBAKSBURK, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1929.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
TOM DIXON, golvlampa, "Jack".
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, glas, Jugend, Loetz-stil, 1900-talets början.
Klubbat pris
120 EUR
Utropspris
200 EUR
VAS, keramik. Jugend, Höganäs, 1900-talets början.
Klubbat pris
1 109 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, 7 stycken, stengods, "Wallåkra".
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VERNER PANTON, bord, 'Cone Table', Frem Røjle, Danmark.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPETTER, ett par, Art Déco, 1920-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
VÄGGLAMPOR, ett par 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Asea.
VÄGGLAMPOR, ett par, Asea.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WIKTOR BERNDT, taklampa, Swedish Crystal, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK