HANS BERGSTRÖM, vägglampa V319, Ateljé Lyktan, formgivna 1947.
Mattborstad mässing, invändigt vitlackerat. Höjd ca 30 cm. Djup ca 23 cm. En ljuspunkt.
Ej funktionstestad. Lagad och tejpad sladd. Bruksslitage. Smärre märken/repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10