JEAN-MARC NATTIER, hans krets. Osignerad. Uppfodrad duk 81 x 65 cm.
Allegori över vattnet. Uppfodrad duk 81 x 65 cm. Rikt skuren ram i rokoko.
Obetydlig ytsmuts.
Krackelyr. Fernissa.
Strödda retuscher (synliga under uv-ljus).
Obetydliga skrapmärken.
Bukowski Auktioner, auktion 393, 24-27 oktober 1973, kat nr 240, avb pl 35.