Pokal/kalk, silver 800/1000, Polen 1900-talets början.

Invändigt förgylld, rikt dekorerad fot med vinblad, slät cuppa. Höjd 17,5 cm, vikt 167 gram.

Wear, the cup loos from its stem.

Utropspris
3 000 SEK