Hossauer, undertallrikar 12 st, förgyllt silver, Berlin 1800-tal. Rokoko-stil.

Graverat vapen under sluten crona. Diameter 29,5 cm, total vikt c:a 11.000 gram

Ställvis anlupna, slitage.

Utropspris
40 000 SEK