BYRÅ med kalkstenskiva, Gustaviansk, circa år 1800.

Mahogny med detaljer i mässing. Längd 92 cm. Bredd 50 cm. Höjd 85 cm.

Skivan med lagningar. Avslagna lister. Slitage.

Utropspris
10 000 SEK