TIMPLÅDOR, 2 st, allmoge, 18/1900-tal.

Två lådor med skjutbart lock, en med målade blomster. 74 x 24, höjd 23 samt 62 x 26, höjd 23 cm.

Den mindre lådan med lagning på lock. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
2 500 SEK