KONSOLBORD, tidigt 1800-tal, Sengustavianskt.

Förgyllt, bronserat och målat. Skiva av trä. Pastellagedekor. Ben med fjällsnitt. Längd 95,5, bredd 45, höjd 85 cm.

Ställvis krederings- och färgbortfall. Dekorbortfall.

Proveniens

Del av interiören i stora salongen.

Klubbat pris
6 000
523
547
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
10
5 jul 2020 17:33
6 000 SEK
9
5 jul 2020 17:33
6 000 SEK
10
5 jul 2020 17:32
5 700 SEK
9
5 jul 2020 17:32
5 500 SEK
9
5 jul 2020 17:31
5 401 SEK
5 jul 2020 17:31
5 201 SEK
9
5 jul 2020 17:31
5 200 SEK
9
5 jul 2020 17:31
5 000 SEK
5 jul 2020 17:31
4 800 SEK
9
5 jul 2020 17:29
4 600 SEK
5 jul 2020 17:28
4 400 SEK
5 jul 2020 17:28
4 300 SEK
5 jul 2020 17:23
4 200 SEK
8
5 jul 2020 17:22
4 000 SEK
5 jul 2020 17:17
3 800 SEK
5 jul 2020 16:41
3 400 SEK
5 jul 2020 8:48
3 200 SEK
30 jun 2020 20:46
3 000 SEK
30 jun 2020 19:04
2 000 SEK
29 jun 2020 22:19
1 300 SEK
27 jun 2020 17:36
1 200 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61