Abraham Forstedt, gräddkanna, silver, S:t Petersburg 1840.

Invändigt förgylld, oval, på profilerad fot, dekor av breda godroner. Höjd 11,5 cm, vikt 220 gram.

Lätt slitage.

Utropspris
3 000 SEK