Korg, silver, icke identifierad mästare, Moskva 1899-1908.

Invändigt förgylld, oval med veckad kant samt fällbar hänkel. Graverad japaniserande dekor. Längd 26,5 cm, vikt 454 gram.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK