Bägare, silver, Uppsala 1835, gräddkanna, silver, I.F 1826 och assiette, silver, Stockholm 1964.

Bägare och gräddkanna med invändig förgyllning. Höjd 8-10 cm, fatets diameter 15 cm. Total vikt 240 gram.

Bucklor, slitage.

Utropspris
2 500 SEK