Servetter, 12 st., linnedamast, "Småblommor", signerade C.W. T:tORP SVERIGE.

(Carl G. Widlund, Tranjerdstorp). Ca 67 x 62 cm/st. Dekor av blommor, frukter och bär, bården med bladrankor, i hörnen frukter. Broderat monogram.

Obetydligt slitage och damm, få med smärre fläckar.

Utropspris
1 500 SEK