Ikon, "Guds moder av Tolga", icke identifierad mästarstämpel, Moskva 1835.

Förgylld, med pålagd dekor av emalj med kyrillisk text. Mått 32 x 27,5 cm.

Slitage.

Tilläggslista

"Guds moder av Tolga" inte "Guds moder av Vladimir"

Utropspris
12 000 SEK